Urząd Gminy Bobrowniki

Aktualności zobacz archiwum »

SREBRNE MEDALE ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU.

Medal

Dwie pary małżeńskie z terenu Gminy Bobrowniki zostały wyróżnione srebrnymi medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Odznaczenia odebrali rodzice, których co najmniej trzech synów służyło w wojsku. Uroczystość wręczenia medali odbyła się 12 lutego 2009 roku w Urzędzie Gminy w Bobrownikach.

Odznaczeni to Państwo Daniela i Gabriel Parzniewscy oraz Czesława i Czesław Bojarscy, wszyscy zamieszkali w Bobrownickim Polu.

Uczestników uroczystości powitali Wójt Gminy Bobrowniki – Pan Tadeusz Grzegorzewski, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki – Pan Marian Gajewski. Następnie głos zabrał Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku ppłk  Jan Sroka, który podziękował wyróżnionym rodzicom za wychowanie synów w duchu patriotyzmu.

Uroczystość uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach, które zaprezentowały program artystyczny, dotyczący zasług Wojska Polskiego w odzyskaniu niepodległości i obronie granic Polski.

Po wręczeniu medali uczestnicy uroczystości w swobodnej dyskusji przy ciastkach i herbacie wspominali czasy pobytu swoich dzieci w wojsku, a także wymieniali opinie i uwagi na temat polskich sił zbrojnych.

Mamy nadzieję, że zaszczytne odznaczenia, listy gratulacyjne i kwiaty, oraz podniosła atmosfera uroczystości będą dla rodziców wspaniałą pamiątką oraz  zadośćuczynieniem trudów wychowania synów.

 

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” – to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. Ustawa stanowi, iż przyznaje się je w dowód uznania dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal ten przyznawany jest również w celu okazania uznania rodzicom, którzy wychowali troje lub więcej dzieci na wzorowych żołnierzy. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja.

 

Zdjęcia:

zdjęcie 1nr 2nr 3nr 4nr 5nr 6nr 7nr 8nr 9nr 10nr 11nr 12nr 13nr 14nr 15nr 16nr 17nr 18
Data wytworzenia dokumentu: 12.02.2009r.
Dokument wytworzony przez: Referat ds. obywatelskich
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: M. Grudowska
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 13 lutego 2009 09:21
Dokument wprowadzony do BIP przez: Małgorzata Grudowska
Ilość wyświetleń: 3896
13 lutego 2009 09:40 Małgorzata Grudowska - Dodanie zdjęcia.
13 lutego 2009 09:39 Małgorzata Grudowska - Dodanie zdjęcia.
13 lutego 2009 09:39 Małgorzata Grudowska - Dodanie zdjęcia.
Realizacja: IDcom-web.pl